Forum FORUM -  ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO
ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, PRAWO PRZYCIĄGANIA, WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wakacyjne odosobnienie z praktyką uważności/mindfullness

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna -> RÓŻNE, CAŁA POLSKA - TERMINY WARSZTATÓW, SPOTKAŃ, SZKOLEŃ ROZWOJU DUCHOWEGO, OSOBISTEGO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tuiteraz
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 399
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:42, 09 Cze 2016    Temat postu: Wakacyjne odosobnienie z praktyką uważności/mindfullness

STOWARZYSZENIE „U ŹRÓDŁA” oraz

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO

„TU I TERAZ”

W NOWYM KAWKOWIE

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
zapraszają 21-28 sierpnia 2016 na warsztat
„WAKACYJNE ODOSOBNIENIE Z PRAKTYKĄ UWAŻNOŚCI/ MINDFULNESS I WSPÓŁCZUCIA”
PROWADZI: MAGDALENA MAZURKIEWICZ

Zapraszamy na intensywne tygodniowe odosobnienie w formie warsztatowej oparte na technikach uważności (mindfulness) i praktykach współczucia (compassion) wobec siebie samego oraz innych osób.

Podczas odosobnienia nauczysz się i doświadczysz metod i narzędzi:
skutecznego radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach życiowych,
skutecznego zarządzania stresem,
radzenia sobie z trudnymi emocjami takimi jak wstyd, złość, smutek, lęk, poczucie winy czy nieśmiałość, a możliwe nawet, że je polubisz,
akceptacji nas samych, tego jakimi jesteśmy,
reagowania na siebie z troską i szacunkiem,
doświadczania w pełni świata wszystkim zmysłami.

W programie odosobnienia przewidziane są m.in. intensywna medytacja (wyciszenia, bez obiektu), medytacja współczucia wobec siebie samego oraz wobec innych osób, skanowania ciała, różne wizualizacje, ćwiczenia z podejścia compassion (praca z wewnętrznym krytykiem, docenienie siebie), medytacja w marszu, uważna joga, dyskusje grupowe oraz indywidualne konsultacje z trenerem.
Praktykowanie uważności oraz współczucia obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, zmniejsza samokrytykę, podnosi pewność siebie, zwiększa poczucie szczęścia i wzmacnia emocjonalny dobrostan, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach, znacznie podnosi jakość życia. Stajemy się bardziej otwarci na świat I poprawiają się nasze relacje z otoczeniem.

Kto może uczestniczyć w odosobnieniu?
Odosobnienia jest przeznaczone dla każdego kto pragnie zredukować swój stres, lepiej radzić sobie z emocjami, zyskać wyższą jakość życia albo po prostu wgłębić się w swoją praktykę.
Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem ani terapeutą.
Program warsztatu opracowany jest m.in. w oparciu o Trening Redukcji Stresu oparty na Uważności (Trening MBSR - Mindfulness Based Stress Reduction) profesora Jona Kabata-Zinna z Uniwersytetu Massachusetts, wydziału Medycznego. Sam program MBSR znacznie podnosi jakość życia i poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu, obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach.

MINDFULNESS/ UWAŻNOŚĆ

Mindfulness, jest czasem tłumaczony w języku polskim, jako uważność, uważna obecność lub też pełnia obecności. Jako szczególny rodzaj uwagi - świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę, odnosi się tym samym do doświadczenia świata, które znajduje się poza naszymi oczekiwaniami i jest rodzajem doświadczania rzeczy „takimi, jakimi są”. Jest jedną z metod stosowaną w celu lepszego radzenia sobie w sytuacjach stresowych, lękowych, obniżonego nastroju. Wiele badań naukowych wskazuje, że praktyka uważności wzmacnia system immunologiczny i buduje nowe połączenia w naszym mózgu, co bezpośrednio przekłada się na jakość naszego życia.

Termin mindfulness odnosi się zarówno do praktyki jak i podejścia, które polega na byciu całkowicie obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z zewnątrz (inni ludzie, miejsca), jak z wewnątrz (własne myśli, uczucia, doznania cielesnej) w każdej bieżącej chwili. Nie chodzi jedynie o umiejętność skoncentrowania się na danym obiekcie, odczuciu, człowieku. Chodzi o jakość bycia wobec każdego pojawiającego się zjawiska, niezależnie od tego, czym to zjawisko jest, czy wydaje nam się przyjemne, nieprzyjemne, a może nawet obojętne. Jest to nasza wrodzona zdolność, która pozwala nam być w pełni obecnym „tu i teraz” w naszym życiu, w naszej pracy. "Tu i teraz" w określony sposób, czyli z ciekawością i otwartością tego, co się pojawia.

W ramach treningu mindfulness pracujemy z ciałem, emocjami oraz myślami. Mindfulness to podejście i techniki rozwijające umiejętności świadomości naszego ciała, treści pojawiających się w świadomości. Podejście i techniki mindfulness wywodzą się z tradycji buddyjskiej, można się jednak z nimi również spotkać w innych tradycjach (czego przykładem jest mnich benedyktyński Willigis Jaeger czy też ksiądz Thomas Keating). Jednym z założeń treningu mindfulness jest zaakceptowanie myśli i uczuć, które nam się pojawiają – bez oceniania ich i walki lub/i przyciągania ich.

Celem treningu nie jest osiągnięcie relaksacji albo poczucia szczęścia, ale raczej „wolności od tendencji do bycia wciąganym w automatyczne reakcje na myśli, uczucia i wydarzenia” Medytacja pomaga nam oduczyć się starych (niefunkcjonalnych) schematów funkcjonowania naszego umysłu.
Trening uważności nie jest ani formą psychoterapii ani też treningiem relaksacyjnym – chociaż oczywiście może po części spełniać obie te funkcje.

Warsztat jest skierowany do osób, które pragną zredukować swój poziom stresu, wyjść z automatycznego pilota, umiejętność zatrzymania się na danej chwili, zyskać lepszą jakość życia oraz nauczyć się technik kontemplacyjnych (począwszy od klasycznej medytacji) w celu zintegrowania tych praktyk z życiem codziennym.

Informacje praktyczne:
Potrzebne będą wygodne, swobodne ubrania, przyda sie też coś ciepłego – wieczory w sierpniu mogą być juz chłodniejsze.

MAGDALENA MAZURKIEWICZ
Psycholog, psychoterapeuta, coach, współtwórczyni The Mind Institute, trenerka uważności (mindfulness) oraz współczucia (compassion). Pracowała w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadziła terapię indywidualną, grupową, treningi uważności, warsztaty radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz trudnymi relacjami. Prowadziła również warsztaty radzenia sobie ze złością I trudnymi pracownikami dla dyrektorów więzień polskich. Obecnie tworzy program rozwijający komunikację międzykulturową z wykorzystaniem mindfulness w ramach swojego doktoratu w Instytucie Psychologii PAN.

TERMIN: 21-28.VIII.2016
Czas trwania: początek zajęć 21.VIII godz. 18 (zaczynamy w niedzielę); zakończenie 28.VIII godz. 14 (obiadem w niedzielę);
MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo [link widoczny dla zalogowanych]
KOSZTY: 910 zł warsztat + koszty pobytu i wyżywienia
UWAGA: cena za warsztat może być mniejsza w przypadku trudnej sytuacji życiowej, ale zależy to także od ilości uczestników
KONTAKT: [link widoczny dla zalogowanych] biuro: 0662759576
Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,
Jacek Towalski 0602219382
Uwaga: Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 230 zł do 30 lipca (z opisem ”zaliczka za pobyt 21-28.VIII. 2016) na konto Ośrodka Tu i Teraz. Ilość miejsc ograniczona - w tym samym czasie odbywają się w ośrodku także inne warsztaty!
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Tydzień przed zajęciami zaliczki nie zwracamy!!!

Magdalena Mazurkiewicz

Psycholog, ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie (kierunek: społeczna psychologia kliniczna), specjalizacje: Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej, Terapia Poznawczo-Behawioralna, Stosowana Psychologia Twórczości.
Szczególnie interesuje się tematyką uważności (mindfulness) zarówno od strony teoretycznej jak i jej praktycznego zastosowania w psychoterapii oraz w różnych programach prozdrowotnych i rozwojowych. Jej praca magisterska dotyczyła mindfulness i strategii radzenia sobie ze stresem (napisana pod kierunkiem dr Kamili Bargiel-Matusiewicz).
Prowadzi warsztaty uważności (wraz z Julią E. Wahl) w oparciu o program MBSR stworzony przez prof. Jona Kabata-Zinna oraz terapię indywidualnąw szpitalu MSWiA w Otwocku (Oddział Leczenia Nerwic). Praktykuje systematycznie medytację od 2007 roku w tradycji Vipassanę oraz w tradycji Szambali. Uczestniczyła w 7- i 10- dniowych odosobnieniach. Ukończyła 8-tygodniowy program MBSR oraz 3 poziomy treningu Szambali.
Ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ). Obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w ramach Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu akredytowanego przez International Association for Proccess Oriented Psychology (IAPOP).
Pracuje również jako coach z osobami indywidualnymi. Ukończyła kurs CoachWise Essential, program akredytowany przezInternational Coach Federation (ICF). Interesuje się również psychologią twórczości. Prowadzi warsztaty dotyczące rozwijania umiejętności Twórczego Myślenia oraz metod Twórczego Rozwiązywania Problemów.
Członkini Polskiego Towarzystwa Mindfulness (PTM), Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii (PSIP), Society for the Exploration of Psychotherapy Integration (SEPI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Medytacji Vipassany. Ukończyła trening dla nauczycieli MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabata-Zinna i Sakiego Santorelliego.
Od 13 lat zajmuje się także reklamą i psychologią reklamy. W swojej karierze założyła i prowadziła między innymi agencję reklamową w ramach międzynarodowej sieci.
Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz IDM (Institute of Direct Marketing).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna -> RÓŻNE, CAŁA POLSKA - TERMINY WARSZTATÓW, SPOTKAŃ, SZKOLEŃ ROZWOJU DUCHOWEGO, OSOBISTEGO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin