Forum FORUM -  ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO
ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, PRAWO PRZYCIĄGANIA, WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prostota Tao Warsztat praktyk taoistycznych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna -> RÓŻNE, CAŁA POLSKA - TERMINY WARSZTATÓW, SPOTKAŃ, SZKOLEŃ ROZWOJU DUCHOWEGO, OSOBISTEGO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tuiteraz
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 399
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:29, 14 Sie 2018    Temat postu: Prostota Tao Warsztat praktyk taoistycznych

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

zapraszają 12-16 września 2018 na warsztat

Prostota Tao
Warsztat praktyk taoistycznych
Prowadzi: Rosmarie Weibel

Filozofia TAO jest bardzo prosta, ponieważ PRAWDA JEST PROSTA - to tylko my ludzie, a właściwie nasz mózg - wszystko komplikujemy. Tao związane jest z Naturą, przyrodą, procesami związanymi z porami roku, szacunkiem do Matki Ziemi, jej zasobów i darów.

Praktyki Tao pozwalają nam wrócić do tego, co naprawdę ważne i istotne, odnaleźć spokój, radość, miłość, zdrowie, racjonalne myślenie i ogólnie pojęte szczęście. Są proste do wykonania, bardzo skuteczne, a efekty są odczuwalne od razu.

Taoistyczne praktyki z energią życiową to system pielęgnacji zdrowia i rozwoju duchowego, który został stworzony w celu efektywnego wykorzystania starożytnych, chińskich ćwiczeń medytacyjnych i zdrowotnych (min. Tai Chi i Qi Gong).

Każdy człowiek ma możliwość harmonijnego i kompletnego rozwoju swojego ciała, umysłu i ducha. Wiedza o samouzdrawianiu i dbaniu o siebie, pozytywny kontakt ze swoja seksualnością to podstawy do odkrycia siebie.

Odnowienie bezpośredniego kontaktu ze sobą i otaczającą nas naturalną energią pozwala na spontaniczne przebudzenie duchowej świadomości. Ciało jest dla praktykujących Tao nie tylko uprzywilejowanym narzędziem alchemii. Służy także jako podstawa, żeby budzić i rozwijać w sobie subtelne rodzaje energii i świadomość, zaś negatywne myślenie i emocje przekształcać w siłę charakteru.
PROGRAM WARSZTATU PROSTOTA TAO – POLSKA 2018
OPIS PODSTAWOWYCH PRAKTYK:

1. Wstęp do starożytnego, chińskiego systemu głębokiej wiedzy, która liczy sobie ponad 8 tysięcy lat. Taoistyczna filozofia jako efekt głębokiej mądrości starożytnych Mistrzów Taoistycznych i ich wnikliwej obserwacji Natury, zmieniających się pór roku i cykli życiowych.
2. Człowiek jako część Natury, zależny i podległy porom roku oraz powiązanym z nimi Żywiołom: Ziemi, Wodzie, Powietrzu itp. Omówienie zmian w ciele człowieka związanych z poszczególnymi porami roku, problemów zdrowotnych, które mogą się pojawiać i z czym są związane. Jak zapobiegać chorobom z punktu widzenia filozofii taoistycznej.
3. Praktyki taoistyczne jako sposób na zachowanie zdrowia, radości, miłości, kreatywności, prawości (bycia fair), odwagi i śmiałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów życiowych.
4. Powiązania pomiędzy poszczególnymi Żywiołami a organami człowieka – cykle wspierające zdrowie i funkcjonowanie człowieka oraz cykle kontrolujące – wpływające negatywnie na ludzi.
5. Rola Natury i przyrody w utrzymaniu harmonii na Ziemi oraz dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi i zwierząt. Omówienie poszczególnych Żywiołów i połączenie ich z poszczególnymi narządami wewnętrznymi człowieka.
6. Powiązanie poszczególnych emocji z Żywiołami oraz organami człowieka. Rola i funkcja poszczególnych narządów wewnętrznych w utrzymaniu zdrowego organizmu. Powiązanie emocji z odpowiednimi organami wewnętrznymi człowieka. Emocje pozytywne wspierające dany organ oraz emocje osłabiające go.
7. Uzdrawiający kontakt z Matką Ziemią oraz Energiami Uniwersalnymi, Kosmicznymi. Wpływ i odziaływanie na człowieka. Taoistyczne sposoby na bycie w stałym kontakcie z Siłami i Energiami Natury. Współbrzmienie z Kosmiczną, Boską Energią Żródła.
8. Dusza i Duch – jako nieodłączne aspekty naszego życia i zdrowia. Organy wewnętrze jako siedziba naszego Ducha i Duszy…


OMÓWIENIE I NAUKA PODSTAWOWYCH PRAKTYK TAOISTYCZNYCH
ORAZ OBSZARÓW ICH DZIAŁANIA:

„Qi-Gong”
Głęboka gimnastyka ciała, pozwalająca rozluźnić je w sposób, jakiego do tej pory nie znało, usuwanie blokad w ciele, napięć i stresów, stymulowanie odpowiedniego przepływu krwi, limfy i energii. Praca ze stawami i kośćmi – pobudzanie energii pizoelektrycznej która wzmacnia kości i stawy. Połączenie z Matką Ziemią oraz Uniwersum. (Praktyka w terenie, na łonie przyrody o ile nie pada deszcz i jest ciepło). Jest wiele rodzajów praktyki Qi-Gong. Ten, którego będziemy się uczyć jest nazywany Qi-Gongiem medycznym i jest częścią programu Wielkiego Mistrza Mantak Chia. To potężne narzędzie do uzdrawiania naszego Ciała, Ducha i Duszy.
„Relaks Qigong”: Uczymy się kilku bardzo silnych ćwiczeń, które pomagają nam rozluźnić nasze ciało w taki sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Uwolnić blokady w naszym ciele, usprawnić cyrkulację krwi oraz limfy.
„Qigong Natury”: Łączymy się z uzdrawiającą mocą Matki Ziemi, aby znaleźć siłę i spokój w sobie. Łączymy się ze wszystkim, co nas otacza w naturze: ziemią, wodą, powietrzem, nawiązujemy osobiste relacje z duchem tych żywiołów, co pozwala nam wejść w prawdziwie głęboki kontakt z ich naturalna mocą i zasilić nią swój własny system: ciało fizyczne i energetyczne.

„Wewnętrzny Uśmiech”
Zasilanie energią uśmiechu i miłości swoich narządów wewnętrznych, takich jak: płuca, watroba, serce, nerki itp. Nauka praktyki. Oczyszczanie ich, zasilanie energią odpowiedniej pory roku, emocją, i jakością.
Uczymy się przesyłać odpowiednie energie do swoich narządów wewnętrznych, napełniając je energią miłości, radości i współczucia. Nawiązujemy kontakt z naszymi narządami wewnętrznymi - fizyczną manifestacją energii duszy - aby ponownie zainstalować ich pierwotną energię, zrozumieć ich przesłanie i uczynić ich naszymi wspólnikami dla szczęśliwego i zdrowego życia.
Zamiana negatywnych emocji, które osłabiają dany narząd na pozytywne, które je wzmocnią. Praktyka ta pozwoli szybko oczyścić i uzdrowić swoje organy, poczuć do nich wdzięczność i miłość za wykonywaną przez nie pracę. Pozwala na nowo poczuć się odważnym, prawym, pełnym wdzięczności i miłości w stosunku do siebie i do innych (Praktyka w przyrodzie – o ile są sprzyjające warunki atmosferyczne).
„6 Uzdrawiających Dźwięków”
Inny rodzaj pracy z naszymi narządami wewnętrznymi – poprzez wydawanie specjalnych dźwięków subwokalnych i wizualizację będziemy oczyszczać nasze organy i zamieniać negatywne emocje, które je osłabiają w pozytywne, wzmacniające. Taoiście twierdzą, że nie należy usuwać negatywnej Energii, bo to jest zubażanie organizmu, tylkonależy ją przekształcić w Energia pozytywną. Efektem jest spokój, radość, miłość, odwaga i zadowolenie z samego siebie, z przyrody, z kontaktu z innymi ludźmi. Bardzo skuteczna praktyka – efekty dają się poczuć już od razu - jeśli są blokady w organach – Energia od razu zaczyna je usuwać – można na początku czuć dyskomfort, ale po jakimś czasie to mija i pozostaje tylko dobre odczucie.
Najskuteczniejszy instrument do natychmiastowej transformacji negatywnych emocji w siłę życiową. Praktyka pozwala zharmonizować energie w naszych organach wewnętrznych, wyregulować temperaturę naszego ciała oraz ciśnienie krwi.

Masaż brzucha „Chi-Nei Tsang”
Najstarszy masaż świata. Liczy sobie ponad 8 tysięcy lat. Powstał jako profilaktyka mająca zapobiegać poważnym chorobom. Pracujemy z jelitami, złogami w jelitach, węzłami i supłami na naczyniach krwionośnych i limfatycznych, które powstają w wyniku napięcia, stresu, złej diety. Uszkadzają one system detoksykacyjny i ciało nie jest w stanie usunąć toksyn czy szkodliwych odpadów metabolicznych, układ pokarmowy przestaje pracować, zaczynają się pojawiać problemy z wypróżnianiem: biegunki, zaparcia, alergie. Masaż „Chi-Nei Tsang” pozwala nam zapobiegać tym problemom oraz naprawić szkody już istniejące, poprawić funkcjonowanie całego organizmu – ponieważ tylko gdy mamy zdrowe jelita nasz organizm jest odpowiednio odżywiany i oczyszczany z toksyn. Dodatkowo obszar brzucja połączony jest z całym ciałem. Jesliw tym obszarze są blokady i „supły” – mogą się ona odbijać np. problemem z barkami… i po masażu – ból w barkach mija…
Masaż wykonywany jest na obszarze jamy brzusznej: jelit oraz organów wewnętrznych, przepony. Uczymy się kilku prostych technik samo-masażu pomagających nam pobudzić nasze narządy wewnętrzne i odmłodzić nasz organizm poprzez stymulację ogólnej detoksykacji, odżywienia i dotlenienia tego obszaru. Jednocześnie pracujemy z emocjonalna stroną naszych organów wewnętrznych i jelit. Bardzo silny masaż, który wpływa w efekcie na cale ciało, mózg i naszą psychikę. Pomaga usunąć złogi jelitowe bardzo skutecznie oraz zrzucić zbędne kilogramy.

Praktyka „Tan Tien”
Tan Tien to obszar w okolicach naszego pępka, który Taoiści nazwali „Bramą Życia I śmierci”, co pokazuje jak ważnym obszarem jest obszar naszego brzucha i jelit. Bardzo prosta technika, która pozwala nam „przenieść się” ponownie z głowy do swojego ciała. Wg. Taoistów jest to właściwy sposób funkcjonowania, który pozwalana nam czuć swoje ciało,
zasilać je uwagą i energią, usunąć lęki, odzyskać spokój ducha i równowagę. Bycie w ciele i właściwy kontakt z nim to nasz właściwy sposób funkcjonowania w dzieciństwie, później szkoła, która wymaga od dzieci dużej koncentracji, pracy pamięciowej i mentalnej – przestawia nas na bycie w głowie i koncentrowanie naszej energii na tym obszarze. Ale przebywanie non stop w „głowie” nie jest dobre, ponieważ może prowadzić do psychoz, wyczerpania, zaburzeń mentalnych, podejrzliwości, leków itp. A ciało, z którego cala energię przenosimy do mózgu – zaczyna być niedoinwestowane i choruje… Potrzebujemy żyć bardziej naturalnie, wejść znowu do swojego ciała, być z nim w kontakcie, „okiełznać” nasz mózg by służył nam tylko wtedy, gdy go potrzebujemy, a nie abyśmy to my byli mu podporządkowani non stop.

Ogólnie o praktykach:
Na warsztatach będziemy mieć więcej praktyk niż te opisane powyżej – to są tylko główne ćwiczenia – tak naprawdę cały pobyt i każda jego minuta jest procesem i praktyką. Każdego dnia Rosmarie będzie się z nami dzielić wiedzą taoistyczną na temat życia, diety i naszego funkcjonowania, jako ludzi i naszej roli we Wszechświecie. Do chodzi do tego jeszcze energia miejsca i grupy, każdy z nas wnosi cos szczególnego i ważnego w procesy, które będą zachodzić na miejscu.
Jeśli jesteście gotowi na zmiany – zapraszamy!Co chcielibyśmy osiągnąć dzięki temu seminarium?
• Połączyć się z naszą prawdziwą wewnętrzną istotą
• Nawiązać pełną miłości i twórczą relację z naszym ciałem, duszą i duchem, a także z Matką Naturą
• Znaleźć w sobie oparcie, siłę i harmonię, aby móc samemu „urosnąć”, stać się mistrzem dla samego siebie, przekroczyć swoje ograniczenia, dzielić się swoim dobrem z innymi.
• Główną energią, z którą pracujemy podczas tego seminarium, jest MIŁOŚĆ: zarówno miłość własna, jak i miłość do innych oraz współczucie dla tych, którzy cierpią.
• Chcemy również zrozumieć, że prawdziwe życie to całość, to znaczy jedność i indywidualność.

ROSMARIE WEIBEL

Zaczęła swoją przygodę z Tao, jako młoda dziewczyna, mając 16 lat. Wówczas była to bardzo hermetyczna wiedza, niedostępna dla ludzi na Zachodzie. Później – przez wiele lat uczyła się u Wielkiego Mistrza Mantak Chia w „Tao Garden” w Tajlandii, oraz u Mistrza Zhi Chang-Li w Monachium. Zdobyła tytuł senior-instruktora i od lat uczy na całym świecie takich praktyk jak: Qigong, Tao Jogi, Universal Tao Mistrza Mantak Chia oraz Statycznego

Qigong Mistrza Zhi Chang-Li. Wraca do Polski, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem 35 lat praktyki taoistycznej. Uczy najsilniejszych praktyk znanych jako "Kultywacja Żeńskiej Energii Seksualnej", "Sześć Uzdrawiających Dźwięków", "Wewnętrznego Uśmiechu", „Fuzji 5 Żywiołów”, „Orbity Mikrokosmicznej” czy „Qigong kręgosłupa”. Po pełnej sukcesów karierze w zarządzaniu prowadzi 20-letnią nauczycielską, seminaryjną, doradczą działalność w dziedzinie zdrowia, szkolenia świadomości, oraz radzenia sobie ze stresem - także w biznesie i zarządzaniu. Regularnie prowadzi seminaria „Kultywowanie żeńskiej energii seksualnej” w Szwajcarii i innych krajach.


WARSZTAT JEST TŁUMACZONY NA JĘZYK POLSKI!

DATA:
12-16.IX. 2018

ROZPOCZĘCIE:
12.IX. o godz. 10.00 rano zajęciami (środa), rejestracja o godz. 9.30

UWAGA:
zalecany przyjazd dzień wcześniej, aby się zarejestrować w ośrodku, zaaklimatyzować i nie spóźnić na pierwsze zajęcia!

ZAKOŃCZENIE:
16.IX o godz. 16 (niedziela)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,Nowe Kawkowo [link widoczny dla zalogowanych]

CENA WARSZTATU:
1000 zł

RABAT:
70 zł dla Early Bird’s (przy płatności do 10 sierpnia)

70 zł dla uczestników poprzednich warsztatów z R. Wiebel

CENA POBYTU:
wyżywienie 70 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
biuro: 662759576
Jacek Towalski: 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska: 606994366


ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [link widoczny dla zalogowanych] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę 2 zaliczek (na dwa oddzielne konta) w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 12-16.IX.2018”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty
na konto ośrodka!
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

6. Zaliczkę za warsztat w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto:

11 1020 1013 0000 0302 0118 8580
z dopiskiem w tytule: dla Rosie
Dane do przelewu: Małgorzata Łuka-Kowalczyk; Boczańska 6; Warszawa


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tuiteraz dnia Wto 13:31, 14 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM - ZDROWA DUSZA RADYKALNE WYBACZANIE, WARSZTATY ROZWOJU DUCHOWEGO I OSOBISTEGO Strona Główna -> RÓŻNE, CAŁA POLSKA - TERMINY WARSZTATÓW, SPOTKAŃ, SZKOLEŃ ROZWOJU DUCHOWEGO, OSOBISTEGO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin