Autor Wiadomość
mocpoznania
PostWysłany: Czw 17:57, 23 Sie 2012    Temat postu: Poznań - Warsztaty MOJE EMOCJE I UCZUCIA

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania
zaprasza na:
Warsztaty psychoedukacyjne

MOJE EMOCJE I UCZUCIA

Przyjdź, jeśli:

- masz ochotę lepiej poznać samego siebie
- chcesz pełniej uświadamiać sobie przeżywane emocje, zrozumieć mechanizmy ich powstawania i poznać proste, konkretne i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi
- potrzebujesz chwili dla siebie
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas

Program:

1. WSTYD 30.08.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
"Dziecko uczy się wstydzić zanim jeszcze potrafi mówić. Dlatego bardzo trudno jest określić, czym jest wstyd. Jest on jedną z tych zdrowych, ludzkich mocy, które w pewnych okolicznościach przeradzają się w ciężką chorobę duszy" (J. Bradshaw).
Odpowiemy sobie na pytania: czym jest wstyd, jak łączy się z żalem, poczuciem winy, nieśmiałością? W czym wstyd nam pomaga, w czym przeszkadza? Dowiemy się, jak radzić sobie ze wstydem, między innymi za pomocą korektywnych doświadczeń i medytacji.

2. POCZUCIE WINY 6.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Poczucie winy to stan emocjonalny powstający na skutek zrobienia czegoś niezgodnego z naszym sumieniem. Nie zawsze jednak wiąże się ono z rzeczywistą winą. Rodzina jest środowiskiem, w którym kształtuje się zarówno zdrowe, jak i niezdrowe poczucie winy. Na warsztacie przyjrzymy się również perfekcjonizmowi, naszemu stosunkowi do popełniania błędów, będziemy także pracować w oparciu o teorię ról rodzinnych.

3. ZŁOŚĆ 13.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
„Jak się gniewać, to się gniewać - stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami - Trzeba czasem być złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa się nie tak, jak trzeba. Nic nie wydmuchuje z siebie, tylko wciąga do środka" (T. Jannson, "Muminki").
Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad tym, czym jest złość, jak ją przeżywać, wyrażać i jak sobie z nią radzić. Poznamy ciekawe i konstruktywne metody rozładowywania napięcia powstającego na skutek doświadczania złości. Będziemy mieli również okazję popracować z myślami i zniekształceniami poznawczymi towarzyszącymi złości.

4. SMUTEK 20.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
"Ogarnął mnie smu­tek przed da­leką drogą. Czy to nie prawda, że ta­ki smu­tek jest czymś na­tural­nym, na­wet wte­dy, kiedy człowiek wie, że u kre­su tej dro­gi cze­ka go szczęście?" (M. Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata").
Na zajęciach zajmiemy się smutkiem na różne sposoby - m. in. zastanowimy się, czy jest coś dobrego w smutku i jakie inne subtelne odczucia się z nim łączą. Nauczymy się dwóch sposobów radzenia sobie ze smutkiem - jednego skierowanego na nasz umysł i drugiego adresowanego do naszego ciała.

5. SMUTEK 27.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Zastanowimy się, jak do tej pory radziliśmy sobie ze smutkiem i czy nasze sposoby radzenia sobie są efektywne; poznamy kolejne metody radzenia sobie ze smutkiem i depresyjnym nastrojem, między innymi techniki rozpraszania oraz eksperyment behawioralny.

6. LĘK 4.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Warsztat odpowie nam na pytania: w jakich sytuacjach odczuwamy strach i lęk, jakie są rodzaje lęku i mechanizmy jego powstawania i narastania, jak konstruktywnie wykorzystać niepokój. Uczestnicy nauczą się prostej metody rozwiązywania problemów związanych z lękiem, a także podstaw treningu relaksacji mięśniowej Jacobsona.

7. LĘK 11.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Osoby, które wezmą udział w warsztacie, będą mogły doświadczyć oczyszczającego, wzmacniającego efektu wizualizacji korygującej lękowe przeżycia, poznać i od razu zastosować w praktyce metodę oswajania lęku za pomocą budowania własnej drabiny lęku, a także nauczyć się relaksacji za pomocą treningu autogennego Schulza.

8. MIŁOŚĆ 18.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Podczas tego warsztatu będziemy wspólnie oglądać miłość partnerską poprzez pryzmat jej trzech składników: intymności, namiętności i zaangażowania oraz faz związku miłosnego. Każdy z uczestników stworzy własną mapę miłości i przyjrzy się swoim postawom wobec niej.

Prowadzące:
Karolina Kasprzak-Tomys – studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu. Zainteresowania: psychologia pozytywna, arteterapia, psychoterapia, taniec, rower, scrabble, spotkania z ludźmi.
Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS. Zainteresowania: arteterapia, teatr, film, muzyka, śpiew, górskie wspinaczki.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych/wybranym.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena 1 warsztatu: 20 zł (dla studentów 15 zł)

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, biuro@mocpoznania.pl
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułów wybranych warsztatów)

http://mocpoznania.pl/

polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco:
http://www.facebook.com/#!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group